Zāliens

Zāliens

Zāliena ierīkošana

ZĀLIENA
IERĪKOŠANAS VEIDI

JARDI komanda veic jaunu zālienu ierīkošanu un esošu zālienu kopšanu. Ieklājam paklājzālienus. Ierīkojot zālienu, ņemam vērā vietas augšanas apstākļus un izvēlamies atbilstošako zāliena veidu – saulainām, ēnainām, sausām vai mitrām vietām, kā arī izmantošanas mērķim un noslodzei atbilstošu zālienu.

ZĀLIENA
IERĪKOŠANA JAUNOS DĀRZOS

Jaunos objektos veicam pamata grunts sagatavošanu, izlīdzinot un attīrot, paceļot vai pazeminot esošo līmeni. Nodrošinām auglīgās augsnes slāņa uzbēršanu un līdzināšanu, sēšanu un pievelšanu, kā arī paklājzālienu ieklāšanu. Darbus veicam, izmantojot atbilstošu lielo vai mazo traktortehniku un rūpīgu roku darbu, ko veic mūsu komanda.

Automātiskā zāliena laistīšana
Zāliena kopšana

ZĀLIENA
KOPŠANA

Kopjam esošus zālienus – veicam zāliena vertikulāciju, piesēšanu un mēslošanu atbilstoši sezonai. Vertikulēšanu ir vēlams veikt katru gadu, lai novērstu sūnas veidošanos zālienā, kas notiek augsnes sablīvēšanās dēļ un no gaisa trūkuma augsnē. Zāliena vertikulācija nozīmē, ka velēna tiek sagraizīta vertikāli dziļumā līdz pat 4 cm. No velēnas virskārtas tiek iztīrīts zāliena filcs – atmirusī, nopļautā zāle, lapas un citi atkritumi, kas sakrājas tieši uz augsnes, noblīvējas un bremzē gaisa, ūdens un barībasvielu normālu nokļūšanu augsnē.

Kā notiek zāliena ierīkošana un cik tas maksā?

Zāliena ierīkošanā izmantojam gan roku darbu, gan atbilstošu lielo vai mazo traktortehniku. Zāliena ierīkošanas process un izmaksas atkarīgas no materiāla daudzuma, ko nepieciešams ievest vai izvest, lai sagatavotu pamata grunti, zāliena kopējās platības un auglīgās augsnes pieberamā apjoma, zāles sēklām vai paklājzāliena ierīkošanas, objekta atrašanās vietas un darbu apjoma. Katram objektam tāme tiek sagatavota individuāli.

Vai zāliena vertikulācija ir svarīga un cik tā maksā?

Zāliena vertikulācijas laikā tiek retināta augsnes virskārta, lai veicinātu skābekļa, mitruma un barības vielu piekļūšanu saknēm. Vertikulējot zālienu, tas tiek attīrīts no vecās, iepriekš pļautās zāles, sūnām un lapām. Zāliena vertikulāciju ir vēlams veikt reizi gadā. Zāliena vertikulāciju veicam pēc likmes 0,35 EUR/kvm. Papildus tiek aprēķinātas transporta izmaksas un materiālu izmaksas par mēslojumu un zāles sēklām, kā arī par savākto zaļo atkritumu izvešanu pēc vertikulācijas.

Cik bieži ir jālaista zāliens?

Uzreiz pēc iesēšanas, zāliens ir jālaista katru dienu (agri no rīta vai vakarā). Kad jaunā zāle ir sadīgusi, laistīšanu var veikt retāk divas līdz četras reizes nedēļā atkarībā no laikapstākļiem.

SAISTĪTIE DARBI

SAZINIES AR MUMS

SIA "JARDI", Reģ.Nr. 52103105721, ir noslēgts līgums ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) Nr. SKV-L-2023/17 par atbalsta saņemšanu komersantiem saskaņā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu „Starptautiskās konkurētspējas veicināšana”
SIA "JARDI", Reg. No. 52103105721, has concluded agreement with the Investment and Development Agency of Latvia (LIAA) no. SKV-L-2023/17 about receiving support for merchants under the European Regional Development Fund project "Promoting International Competitiveness"