Laistīšanas sistēmas

Laistīšanas sistēmas

Pilienlaistīšanas trubas dobē

LAISTĪŠANAS
SISTĒMU VEIDI

JARDI piedāvā solārās laistīšanas sistēmas un lietusūdens savākšanas mucas, kas piemērotas siltumnīcām un sakņu dārziem. Ierīkojot dzīvžogus un dekoratīvos stādījumus, piedāvājam ievilkt virszemes pilienlaistīšanas sistēmas, ko var izmantot vienkāršotā veidā, pievienojot dārza laistīšanas šļūteni vai, pievienojot automātiskajai laistīšanas sistēmai. Kompleksas automātiskās laistīšanas sistēmas un sprinkleru sistēmas zālieniem piedāvājam ierīkot sadarbībā ar JARDI partneriem.

DĀRZA
LAISTĪŠANAS BIEŽUMS

Ir ļoti svarīgi laistīt dārzu pareizi – reti, bet pamatīgi, lai augiem pareizi attīstītos dziļā sakņu sistēma. Laistīšanas ilgums ir atkarīgs no augiem – zālienam tas ir 20-30 min divas trīs reizes nedēļā, dzīvžogiem atkarībā no to izmēra – 2-4 h vienu divas reizes nedēļā. Ierīkojot automātisko laistīšanas sistēmu, ir svarīgi pareizi nodalīt laistīšanas sektorus, lai varētu regulēt laistīšanas daudzumu un biežumu dažādām augu grupām. Plānojot dārza ierīkošanu, iesakām objektīvi novērtēt laistīšanai nepieciešamo laiku – vai to būs iespēja veikt pašiem – un laikus apsvērt pilnīgas vai daļējas dārza automātiskās laistīšanas sistēmas ierīkošanu.

Zāliena laistīšanas sistēmas
Kā strādā solārā laistīšanas sistēma?

Solārā laistīšanas sistēma nodrošina automātisku laistīšanu, izmantojot saules enerģiju. Tā ir viegli uzstādāma un automātiski pielāgo laistīšanas biežumu – jo vairāk saules, jo vairāk laista. Nodrošina ievērojamu ūdens ekonomiju salīdzinot ar manuālu laistīšanu, jo ūdens tiek pievadīts katram augam, kā arī tas lieki nenotek, bet pakāpeniski iesūcas augsnē. Solārās laistīšanas sistēmas var izmantot siltumnīcās, sakņu dārzos un citās nelielās platībās.

Kas ir pašlaistošie podi un kā tie strādā?

Pašlaistošie podi, pateicoties to konstrukcijai, nodrošina augsnē stabilu mitruma līmeni. Pods sastāv no divām daļām – ūdens rezervuāra un iekšējā konteinera augsnei, ievērojot optimālāko proporciju 2:1. Ārējais ūdens rezervuārs pasargā augu saknes no pārkaršanas, savukārt iekšējā podā iestrādātie caurumi un gaisa apmaiņas spraugas, kā arī ievietotās auduma lentas, kas uzsūc ūdeni un pievada atbilstošu mitruma līmeni sakņu sistēmai, kompleksā veidā nodrošina augus ar vajadzīgo ūdens daudzumu. Ūdens līmeņa indikators brīdina par pārāk augstu vai zemu ūdens līmeni. Ja podu turēsiet dārzā, lietainās dienās viss liekais ūdens tiks novirzīts prom.

SAISTĪTIE DARBI

SAZINIES AR MUMS

SIA "JARDI", Reģ.Nr. 52103105721, ir noslēgts līgums ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) Nr. SKV-L-2023/17 par atbalsta saņemšanu komersantiem saskaņā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda projektu „Starptautiskās konkurētspējas veicināšana”
SIA "JARDI", Reg. No. 52103105721, has concluded agreement with the Investment and Development Agency of Latvia (LIAA) no. SKV-L-2023/17 about receiving support for merchants under the European Regional Development Fund project "Promoting International Competitiveness"