DZĪVŽOGU
VEIDI UN IERĪKOŠANA
JARDI speciālisti palīdzēs izvēlēties Jūsu dārzam atbilstošāko dzīvžoga veidu, ierīkos jaunu vai arī sakops esošu dzīvžogu. Dzīvžogu stādīšanā izmantojam gan lapu kokus un krūmus, gan skuju kokus, arī vīteņaugus. Mūsu speciālisti sniegs padomu par dzīvžogu veidiem un stādmateriāliem, labāko stādīšanas vietu un laiku, kā arī par katra dzīvžoga uzturēšanas īpatnībām.
DZĪVŽOGU
KOPŠANA
Nodrošinām gan atjaunojošo, gan uzturošo dzīvžogu griešanu, veicam sezonai atbilstošu mēslošanu un citus dzīvžogu kopšanas darbus.
Kādus augus visbiežāk izmanto dzīvžogos?
Pēdējos gados popularitāti Latvijas dārzos ir ieguvušas tūjas, jo tās ir zaļas visu gadu, ir salīdzinoši ātraudzīgas un stādmateriāls ir viegli pieejams. Tomēr dzīvžogiem var izvēlēties arī citus skuju kokus – egles, īves, priedes, kadiķus. No lapu krūmiem bieži tiek izmantoti grimoņi, fizokarpi, bārbeles, spirejas, ceriņi. Dzīvžogam var izmantot arī dažādus vīteņaugus.
Vai dzīvžogs ir regulāri jācērpj?
Dzīvžogi var būt gan cirpti, gan brīvi augoši. Ja nav iespējas veltīt laiku dzīvžoga regulārai cirpšanai, var laikus izvēlēties stādmateriālu, kas ir brīvi augošs. Tādi pārsvarā ir daudzi lapu krūmi, piemēram, ceriņi, fizokarpi. Rietumu tūjas „Smaragd” ir veidojamas tikai piecērpot galotnes.
Cik maksā dzīvžoga formēšana?
Dzīvžoga formēšanu veicam, sākot no 2,50 EUR/m atkarībā no dzīvžoga veida, augstuma un stāvokļa. Citus dzīvžoga kopšanas darbus – mēslošanu, apdobes atjaunošanu un mulčēšanu veicam pēc stundas likmes, sākot no 12 EUR/h. Papildus tiek aprēķinātas materiālu izmaksas, piemēram, par mēslojumu un mulču.